Dev Kripto Borsasından Bu 4 Altcoin için Üzücü Haber: Delist!

Kripto para piyasasına borsaların listesine girmek kadar çıkmak da önemli. Çünkü, önemli borsa listelerine giren altcoin’lerin fiyatlarının uçtuğuna, çıkanların ise bazen çöktüğüne şahit oluyoruz. Bu yüzden, yatırımcılar ve traderler liste haberleri kadar delist haberlerini de yakından takip ediyor. Son bir gelişmede önde gelen kripto para borsası OKX, 4 altcoin için üzücü haberi verdi.

OKX, 4 altcoin işlem paritesini delist ediyor!

Kripto para borsası OKX, 4 altcoin için işlem paritelerini listeden çıkarma kararını duyurdu. Bu bağlamda borsa, XETA/USDT, KAR/USDT, HC/USDT ve VSYS/USDT paritelerini platformundan kaldıracak. OKX, de-list için gerekçe olarak listeleme kriterlerini gösterdi. Bu projelerin kriterleri karşılamadığını ve olumsuz kullanıcı geri bildirimleri aldığını kaydetti.

Bu arada borsa, listeden çıkarma işlemini 12 Nisan TSİ 11:00 ile 11:30 arasında gerçekleştirecek. Kullanıcıların bu işlem pariteleriyle ilgili tüm emirlerini listeden çıkarma döneminden önce iptal etmeleri tavsiye etti. Ayrıca, iptal edilmeyen tüm emirlerin otomatik olarak geçersiz olacağını belirtti. OKX, bu 4 altoin için para yatırma işlemlerini askıya aldığını da ekledi.

Kripto piyasasının bugünkü performansı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzer, küresel kripto piyasası değeri öncekine göre iyileşti. Günlük görünümde 0,76’lık bir artışla şu anda 2,5 Trilyon dolar seviyesinde. Kripto piyasasının genel işlem hacmi de %4,8 oranında artarak değeri 99,17 milyar dolara yükseldi. Bu da iyiye işaret. Meme coin piyasasında ise hem piyasa değeri hem de işlem hacmi düştü. Meme coin piyasa değeri 57 milyar dolar civarında ve %2,5 düşüş gördü. İşlem hacmi ise %7’lik bir düşüşün ardından 7,6 milyar dolar seviyesinde.

Bu arada, “Korku ve Açgözlülük Endeksi” verileri bugün açgözlülüğü işaret ediyor. Bu kategori altında 75’lik bir skora sahip. Son birkaç gün boyunca, skor yalnızca aşırı açgözlülük bölgesinden düştükten sonra 70 civarında kaldı. Aşırı bölge, birçok kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek değerlerini yarattığı zamandı. Genel veriler bugün daha iyi bir fiyat performansına işaret ediyor. Ancak yakından bakıldığında, CoinmarketCap’in ilk 10 listesindeki çoğu kripto para birimi sorunlarla karşı karşıya. Lider altcoin Ethereum düne göre %1’lik bir düşüşün ardından 3.286 dolar civarında işlem görüyor. Solana fiyatı %5 düştü ve şu anki fiyatı 175 dolar seviyesinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x